41 317 16 15

szkola.slopiec@onet.eu

Słopiec Szlachecki 86

26-021 Daleszyce

Zakończenie roku szkolnego

Tyle wspólnych dróg

                razem przebyliśmy.

Tyle pięknych chwil

             utkwiło nam w pamięci.

Te słowa widniały  na dekoracji przygotowanej z okazji ostatniego dnia w szkole, dnia bliskiego sercu każdego ucznia i każdego nauczyciela. Ten szczególny, bardzo trudny  okres roku szkolnego 2020/2021 przebyliśmy razem i wiele pięknych chwil z tego czasu zapamiętaliśmy. Dużo wysiłku włożyli wszyscy – uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, żeby dziś mogli z radością patrzeć na oceny na świadectwach.

Wielu uczniów mogło pochwalić się wspaniałymi osiągnięciami w nauce i zachowaniu, a siedmioro z nich otrzymało Nagrody Burmistrza Daleszyc. Pani Dyrektor Katarzyna Wesołowska wręczyła świadectwa i nagrody książkowe najlepszym uczniom naszej szkoły oraz listy gratulacyjne dla dumnych ze swych dzieci rodziców. Ponadto serdecznie podziękowała rodzicom za ich nieocenioną pomoc dla społeczności szkolnej.

Dnia 25 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej im. E. Niziurskiego w Słopcu podczas  uroczystego  zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy VIII przedstawili przygotowaną na tę okoliczność część artystyczną,  w której zawarli swoje podziękowania i wdzięczność nauczycielom za trud i serce, które towarzyszyło im przez wszystkie lata nauki w szkole.

Ciekawym pomysłem uczniów opartym na ich własnych przeżyciach szkolnych  było przedstawienie kabaretowept. „Koszmar senny, czyli spotkanie po latach…”. Uczniowie spotkali się w szkole po dwudziestu latach i okazało się, że jest wśród nich… senator, lekarka, przedsiębiorca, znany piłkarz oraz rentier, który dla przyjemności w wolnych chwilach jest policyjnym  negocjatorem. Osoby te wspominały szkolne lata, swoich nauczycieli, a napotkanych na korytarzu uczniów pytali o to, czy zmieniły się przyzwyczajenia ich dawnych  nauczycieli.

 O, dziwo okazało się, że nic się nie zmieniło! Nawet sali gimnastycznej przez te wszystkie lata nie wybudowano, ale p. senator obiecał, że pomoże w tej sprawie. Może się doczekamy?!

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom życzę wspaniałych wakacji i…do zobaczenia w szkole – 1 września!

 

 

Comments are closed.