41 317 16 15

szkola.slopiec@onet.eu

Słopiec Szlachecki 86

26-021 Daleszyce

Zajęcia wychowania fizycznego w czasie nauki zdalnej

       Zajęcia wychowania fizycznego podczas nauki zdalnej w klasie IV cieszą się dużą aktywnością i wykonywaniem ćwiczeń z uśmiechem na twarzy. Każdy trener, instruktor sportowy czy nauczyciel wychowania fizycznego chce na swoich zajęciach osiągnąć określony cel. Jednak to, w jakiej formie przedstawi dane zadania lub ćwiczenia, skutkuje później zaangażowaniem dzieci w ich wykonywanie. Czasami już przed rozpoczęciem zajęć młodzi sportowcy czują do nich niechęć ze względu na ich nieatrakcyjność i dużą intensywność. Warto więc, aby ćwiczenia były podane w formie zachęcającej do wysiłku. I tak też z wielkim zaangażowaniem uczniowie przystępują do każdego zadania: wykonując rozgrzewkę, kartkę z kalendarza dotyczącą imprez sportowych, prezentację z ulubioną dyscypliną sportową czy sportowcem którego stawiają za autorytet.

     Bieganie występuje prawie w każdej dyscyplinie sportu, a na lekcjach wychowania fizycznego jest stałym elementem podczas ćwiczeń, jak również gier zespołowych. Treningi biegowe powinny być atrakcją dla dzieci, a nie czymś żmudnym i mało przyjemnym. Ciekawe zabawy z wykorzystaniem tego elementu mogą na stałe zagościć na każdej lekcji jako forma rozgrzewki lub przygotowania do kolejnego etapu ćwiczeń. Można też wykorzystać je do treningu podstawowego podczas weekendowego spaceru z rodziną po malowniczej scenerii Słopca, co uskuteczniają dzieci ze szkoły w Słopcu. 

Zawsze przed przystąpieniem do treningu właściwego należy przeprowadzić rozgrzewkę. Jest to bardzo ważna część lekcji w terenie ze względu na przygotowanie stawów do niestabilnego podłoża oraz właściwego rozgrzania mięśni. W czasie zimowej aury wszystkie partie ciała i mięśnie zostały skutecznie rozgrzane podczas zabaw na śniegu i lepienia bałwana nie tylko przez klasę IV, ale także przez klasę VII i VIII. Oto kilka zdjęć z lekcji w terenie podczas nauki zdalnej.

 

 

Comments are closed.