41 317 16 15

szkola.slopiec@onet.eu

Słopiec Szlachecki 86

26-021 Daleszyce

Święta noc w Słopcu

18 grudnia 2019 r. korytarze Szkoły Podstawowej im. Edmunda Niziurskiego w Słopcu znów rozbrzmiały kolędami. Tego dnia zaprosiliśmy miłych gości na przedstawienie jasełkowe pt. „Święta noc”. Tradycja tych występów w słopieckiej szkole jest bardzo długa. Mają one co roku swój niepowtarzalny klimat i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę.

Tegoroczne przedstawienie przygotowały panie Paulina Mularska-Ołowiak, Marzena Kij i Monika Śliwińska-Szostak, a salę pięknie udekorowały panie Marzena Korycińska i Alina Zielonka. Inscenizacja ukazywała dylematy króla Heroda namawianego przez diabły do zła, a także historię Świętej Rodziny, która tuła się od drzwi do drzwi i nie może znaleźć noclegu. Prześliczny chór aniołów uświetnił spektakl odśpiewując szereg znanych kolęd i pastorałek, a na koniec wszyscy mali aktorzy zaprezentowali utwór z bardzo silnym przesłaniem pt. „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Jak co roku i tym razem mogliśmy liczyć na znamienitych gości. Odwiedził nas Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – pan Dariusz Meresiński, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Rafał Siownia, Radna Rady Powiatu – pani Anna Kosmala, a także członek Rady Miejskiej i zarazem reprezentant Stowarzyszenia Przyjaciół Słopca – pan Mariusz Dziadowicz i pani Sołtys wsi Słopiec – Stanisława Kulik. Te liczne odwiedziny świadczą o tym, że goście czują się w naszej szkole dobrze, co bardzo nas cieszy.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie inscenizacji serdecznie dziękujemy. Kierujemy te słowa zwłaszcza do Rodziców i Małych Aktorów, którzy brawurowo wykonali swoje zadanie. Oby Nowy Rok przyniósł Wam wiele radości i zadowolenia.

Paulina Mularska-Ołowiak

Comments are closed.