41 317 16 15

szkola.slopiec@onet.eu

Słopiec Szlachecki 86

26-021 Daleszyce

Ślubowanie klas pierwszych 2021/2022

Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Edmunda Niziurskiego w Słopcu. W tym roku miało ono miejsce 13 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Pod okiem wychowawczyni p. Marzeny Kij pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet świeżo upieczonych uczniów i na dobre rozpoczęła  się ich szkolna przygoda. Aktu pasowania dokonała dyrektor p. Katarzyna Wesołowska. Do uroczystości uczniowie dobrze się przygotowali. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła oficjalna część uroczystości.  Siedmioro pierwszoklasistów w obecności dyrekcji szkoły, wychowawczyni, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych, złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Dzieci ślubowały być dobrymi Polakami, uczyć się pilnie, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Teraz o swoich nowych obowiązkach muszą pamiętać przez cały rok i wypełniać je sumiennie i z ochotą.

Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce p. Dariusz Meresiński pogratulował pierwszakom występu, a także życzył im wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy.

 

 

Comments are closed.