41 317 16 15

szkola.slopiec@onet.eu

Słopiec Szlachecki 86

26-021 Daleszyce

Dzień Pluszowego Misia i wizyta niezwykłych Gości

25 listopada w poniedziałek, w naszej szkole obchodziliśmy  Święto z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci tego dnia przyniosły ulubione misie. Były więc pandy, Puchatki, niedźwiadki, koniki i inne przepiękne pluszaczki. Ten dzień był niezwykły z jeszcze jednego powodu. W murach naszej placówki gościliśmy Seniorów, którzy przyjechali do nas z Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy.  Szanowni goście przygotowali dla najmłodszych uczniów miłą niespodziankę.

Impreza rozpoczęła się od  prezentacji multimedialnej „Znane , nieznane misie”, którą zaprezentowała Zuzanna Jaworska ucz. kl. II.  Następnie mali widzowie i zaproszeni goście mieli okazje obejrzeć przedstawienie pt.: „Bajka o Misiu Rozbójnisiu” w wykonaniu uczniów kl. II-III, OP i Milenki Lasoty z kl. I. Bajka ukazujące przemianę tytułowego bohatera wszystkim bardzo się podobała. Dzieci zagrały znakomicie! A Maja Szczykutowicz w roli głównej- Misia była rewelacyjna! Po przedstawieniu przyszedł czas na niespodziankę! Zaproszeni Seniorzy odczytali fragment bajki z książki „Kubuś Puchatek i przyjaciele” opowiadający historię zagubionego ogonka Kłapouchego. Wszyscy z uwagą słuchali historii misia o „ małym rozumku, ale jakim  sercu! ”

Na zakończenie obchodów Dnia Pluszowego Misia rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Miś bohater bajki”. Jury, w skład którego weszli szanowni Seniorzy, przyznało trzy pierwsze miejsca i trzy wyróżnienia. I tak:

Zuzanna Prędota ( ucz. kl. I)– zajęła I miejsce za swojego pięknego misia Puchatka z bibułkowych kuleczek

Katarzyna Dudkiewicz ( ucz. kl. III) – zajęła II miejsce za swojego oryginalnego  misia Uszatka wykonanego z ryżu, plasteliny i ziarenek kaszy gryczanej

Michalina Bednarska ( z OP) – zajęła III miejsce za swojego pięknego misia Uszatka wykonanego z drucika kreatywnego.

Wyróżnienia otrzymali:

Kornelia Frąk (OP) za  cekinowego Misia Uszatka

Aleksandra Jawoska (PP) za rodzinę Uszatków

Jakub Frąk (kl. II) za  wykonanego z filcu Misia Uszatka

Nagrody główne zostały zasponsorowane przez DOR w Pierzchnicy, za co pięknie dziękujemy! Wyróżnienia ufundowała nasza pani Dyrektor.

Na zakończenie uroczystości wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z przybyłymi Gośćmi. Ten dzień był dla wszystkich niezwykły i na długo pozostanie w naszej pamięci!

 

Ps. Składamy serdeczne podziękowania pani Halince, panu Stasiowi za pomoc w przygotowanie dekoracji. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w  kompletowanie strojów wykorzystanych w przedstawieniu.

Milena Cudzik i Alina Zielonka

Comments are closed.