41 317 16 15

szkola.slopiec@onet.eu

Słopiec Szlachecki 86

26-021 Daleszyce

Dzień Babci i Dziadka, Słopiec i DOR w Pierzchnicy

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w roku, zwłaszcza dla Seniorów – Dzień Babci i Dziadka od zawsze kojarzy nam się z  ciepłem, serdecznością i życzliwymi życzeniami. Również w naszej szkole świętowaliśmy te szczególne dni wraz z naszymi kochanymi Dziadkami. 21 stycznia szkolny hol był wypełniony po brzegi. Seniorzy z niecierpliwością oczekiwali na występy swoich wnuków.  Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Katarzyna Wesołowska, która przywitała szanownych gości i zaprosiła na występy artystyczne w wykonaniu dzieci. Pierwsza część występów składała się z licznych piosenek i przepięknych wierszy w wykonaniu uczniów z klasy 2 i 3, przygotowanych przez p. Marzenę Kij oraz p. Dorotę Banaszek. Dzieci wyraziły swą wdzięczność za otrzymywane od Babć i Dziadków ciepło, opiekę, dobrą radę i miłość. Drugą częścią zaś było przedstawienie bajki  „Kopciuszek”, gdzie w rolę aktorów wcieliły się młodsze dzieciaki –  kl.0, klasa I, kl.II (Joanna Łebek, Zuzanna Jaworska,  Nadia Buras), oraz kl.III (Katarzyna Dudkiewicz) nadzorowane przez p. Milenę Cudzik, p. Alinę Zielonkę oraz p. Edytę Moczydłowską.  Losy biednej osieroconej przez matkę dziewczyny – tytułowego Kopciuszka- przeplatane były humorystycznymi scenami z Macochą i Córkami w roli głównej.  Choć wyzwanie było duże i występ wymagał długiego przygotowania, to dzieci stawiły czoła wyzwaniu i oskarowo odegrały swoje role. Całość dopełniały przepiękne, epokowe  stroje, które przenosiły widzów w świat baśni. Dziadkowie nagrodzili uczniów gromkimi, zasłużonymi brawami, a w ich oczach można było zobaczyć dumę i wzruszenie.  Na koniec p. Dyrektor podziękowała młodym aktorom oraz złożyła Seniorom serdeczne życzenia – długich lat życia w zdrowiu i szczęściu oraz pociechy z ukochanych wnuków. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych Drogich Dziadków.

22 stycznia, wzorem roku poprzedniego, z tymi samym występem  artystycznymi udaliśmy się do Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy.  Serdecznymi słowami przywitał nas  Dyrektor Ośrodka – p. Tomasz Borowiecki. Dzieci z naszej szkoły zaprezentowały swoje talenty aktorskie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami i ciepłymi słowami uznania. Nie obyło się też bez łez wzruszenia ze strony Seniorów. Po występach dzieciaki wręczyły Pensjonariuszom własnoręcznie wykonane laurki z serdecznymi życzeniami od Uczniów, Dyrekcji oraz Nauczycieli. Na pewno skorzystamy z zaproszenia Dyrektora DORu i równie chętnie udamy się do Pierzchnicy w przyszłym roku.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Halince i Panu Stasiowi za nieocenioną pomoc w przygotowaniu dekoracji na występ.

Ogromne słowa wdzięczności kierujemy też do Rodziców, którzy z zaangażowaniem kompletowali stroje na występ. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Ani Bujak, która włożyła w przygotowanie i wyszukanie strojów mnóstwo serca i pracy.  Dziękujemy również p. Izabeli Dudkiewicz za pomoc w DOR w Pierzchnicy.

A. Zielonka

 

Comments are closed.